W co grac

W co grac

W co grac

W co grac

Wśród rozmaitych rodzajów gier, jakie są charakterystyczne w dziedzinie gier komputerowych wyróżnia się na przykład powszechne już lata temu gry na automaty. Były one pierwszymi rodzajami gier, jakie zaczęły wywodzić się z tradycyjnych konsoli telewizyjnych, na pewno każdemu z nas znanym czy też zasłyszanym, jakie dziś stanowią już raczej relikt przeszłości. Dodatkowo wyróżnia się bijatyki, których charakteru nie trzeba chyba nikomu szczególnie tłumaczyć, podobnie zresztą jak i gier – strzelanek.

W co grac

Dodatkowo warto wspomnieć też o grach strategicznych oraz logicznych, czyli komputerowych łamigłówkach. Czymś innym z kolei są shootery, a więc first-person shootery czyli strzelanki pierwszoosobowe oraz ich odmiany – third-person shooter, TPS. Podczas charakterystyki gier komputerowych nie możemy jeszcze zapomnieć o celowniczkach, czyli specyficznej odmianie shooterów, jak również nie należy pomijać w klasyfikacji chętnie wybieranych gier platformowych, jakie są określane w skrócie i kolokwialnie – platformówkami. Są one odgrywane przez prowadzącego przez gracza bohatera, który przechodzi, zdobywając, stosowne platformy. Jeszcze co innego to przygodowe gry akcji. Są one połączeniem przygodówek z grami dla graczy o mocnych nerwach i lubiących adrenalinę, nawet poprzez przeniesienie się w wirtualny świat.

Dodatkowo nie zapominajmy też o muzycznych grach, jakie częstokroć są tak konstruowane, aby skłaniały do aktywności fizycznej, czyli na przykład tańczenia czy też wykonywania treningu w rytm muzyki. Na koniec jeszcze wzmianka krótka na temat skradanek, czyli takich gier, w jakich gracz ma określoną misję do spełnienia, aby odnieść w grze sukces.

Artykuł dzięki: