Elektronika

Specjalizowany układ scalony

Dziedzina dynamicznie rozwijająca się w obrębie szeroko rozumianej techniki to elektronika zajmująca się w dużym zakresie przede wszystkim wszelkiego rodzaju układami scalonymi, w tym specjalizowanymi układami scalonymi ASIC.
Pojęcie skrótowe ASIC odnosi się do angielskiego określenia application specific integrated circuit. Jesthurtownia słoików to scalony układ specjalistycznie stworzony po to, żeby można było z jego zastosowaniem realizować różnorodne zadania. W czym tkwi plus tego systemu? Przede wszystkim posiadanie takiego układu scalonego pozwala na skuteczne zastąpienie pełnego kompletu wszelakich innych układów ogólnego przeznaczenia i zastosowania generalnego. W praktyce, przekłada się to z jednej strony na jego kompaktowość i mniejsze rozmiary, a z drugiej również na niższe koszty związane z jego designem. Projektowanie nie jest aż tak kosztowne, jak w momencie, kiedy musimy stworzyć pełny zestaw układów różnego rodzaju. Jest to funkcjonalne, a także innowacyjne i zarazem o wiele szybsze w realizacji niż dość czasochłonne prace nad zestawem.

Jeszcze jedna kwestia to niezawodność i solidność oraz indywidualne dostosowanie wspomnianego układu stricte do naszych potrzeb oraz preferencji. Układ w takiej postaci nie zużywakonserwacja platform aż tyle energii i jest pionierskim i niepowtarzalnym pod względem designu projektem. Warto wspomnieć, że o wiele tańsze są także wydatki związane z testowaniem wspomnianego układu oraz montowaniem płytki drukowanej. Projekty zakładające pomieszczenie w jednej obudowie pełnej funkcjonalności określane są mianem systemu on a chip.
Wpis zawdzięczamy: żerdzie energetyczne typu ŻN

Możliwość komentowania Specjalizowany układ scalony została wyłączona