dlaczego gry nie dzialaja na laptopie

dlaczego gry nie dzialaja na laptopie

Paź 08

dlaczego gry nie dzialaja na laptopie

TRAUMA zmiany w mózgu

Fakt, że trauma zmienia mózg, nie oznacza, że ??z odpowiednimi rodzajami interwencji nie możemy zrobić wiele, aby odwrócić skutki urazu na mózg. To jest bardzo ważne, aby pamiętać. Przy odpowiednim rodzaju pomoc, dzieci, które zostały traumie może wyleczyć i odzyskać znaczną część swoich możliwości sprzed urazu.

Po szoku, podstawowy poziom dzieci z podniecenia i niepokoju stać podwyższone lub "naklejane na wysokie", nawet jeśli wyglądają one underaroused. Jest to wynikiem różnych systemów neuronowych i biochemicznych odpowiadających doświadczeń (ów) strachu. Na przykład, ludzie, którzy zostali gnębiły rozwinąć zaburzenia w uwalnianiu substancji chemicznych w mózgu, które regulują pobudzenia i uwagi (van der Kolk, 2002). W untraumatized dzieci, stres uaktywnia wszystkie główne hormony antystresowe które umożliwiają aktywne zachowań radzenia sobie ze stresem. W urazami dzieci jednak stosunkowo niskich poziomów tych hormonów stresu anty istnieją powodując niezdolność do regulowania lub zarządzania odpowiedzi na stres (van der Kolk, 2002). To dlatego traumę dzieci są łatwo przytłoczeni potrzeb swojego środowiska, a zwłaszcza szkoły.

Podwyższone poziomy wyjściowe z podniecenia i niepokoju w urazami studentów pozostawia je w trwałym i biologicznie opartej stanu niskiego poziomu lęku (Perry, Pollard, Blakley, Baker, Vigilante, 1995). Ich system bardziej wrażliwe mogą się bardzo pobudzony przez co możemy rozważyć drobne stresory, takie jak chodzenie do szkoły i uczenia się nowego materiału akademickiej.

Badania w dziedzinie psychologii dziesięcioleci uświadomiły nam potrzebę optymalnego poziomu pobudzenia w celu uczenia się odbyć. Pobudzenie ma potencjał, aby stymulować uczenie się, pamięć i wydajność, gdy jest optymalny, i ma potencjał do hamowania uczenia się, pamięć i wydajność, gdy jest w nadmiarze, co można wygodnie regulowane przez układ nerwowy uczącego się.
Artykuł dzięki: