Elektronika

Elektronika a elektrotechnika

Wspomniane w tytule niniejszego wirtualnego poradnika dwie dyscypliny wiedzy i nauki- elektronika oraz elektrotechnika stanowiły niegdyś bardzo podobne dziedziny, natomiast na chwilę obecną są one określane jako kompletnie oddzielne sfery naukowe. Z czego to wynika? W szczególności kryje się za tym odkrycie i praca jednego ze znanych naukowców – fizyka Lee De Forest. Jego przełomowy wynalazek pojawił się mniej więcej w roku 1906. To właśnie od tego czasu zaczęto dzielić elektronikę oraz elektrotechnikę na dwie zupełnie oddzielne sfery naukowe.
Elektronika nie zajmuje się bowiem energią elektryczną, jak to niegdyś zakładano. W pierwszej kolejności chodzi w tej dyscyplinie wiedzy o to, żeby zgłębiać wszystko, co związane z szeroko rozumianymi sygnałami.

W głównej mierze wiedza ta bazuje na przetwarzaniu wspomnianych sygnałów. Jeśli natomiast chodzi o wyżej wyszczególnioną wiedze z zakresu elektrotechniki, to opiera się ona w dużym stopniu na elektromagnetyzmie. Musimy wiedzieć, że rozgraniczenie tych nauk sprawiło, że obie dyscypliny poszły w kompletne innym kierunku. Ogólnie rzecz biorąc Lee De Forest wynalazł coś co określane jest mianem triody. Ten specjalistyczny wynalazek wymienionego wyżej naukowca bazuje przede wszystkim na zastosowaniu urządzeń mechanicznych z zastosowaniem triody, co przekłada się na wzmacnianie sprzętów elektrycznych przez wytwarzane sygnały radiowe bądź impulsy akustyczne.tulejowanie cylindrów motocyklowych Musimy wiedzieć również, iż do mniej więcej połowy lat pięćdziesiątych dwudziestego wieku dyscyplina tu omawiana łączyła się z radiotechniką. Tak też w tym czasie tę dyscyplinę określano.
Wpis zawdzięczamy: http://www.kancelaria-adw.eu/

Możliwość komentowania Elektronika a elektrotechnika została wyłączona